úterý 17. února 2015

Pravidla

Neznalost neomlouvá. Pravda, která svět provází… Nu, pravděpodobně od nepaměti. Pro tebe platí to samé. Neznalost pravidel tě neomlouvá, od toho tu jsou, aby sis je přečetl. Jsou jisté hranice, za které se nechodí, které ani prstíčkem nepřekročíš.

Jsou to pouze ty nejdůležitější informace, přesto si je zapamatuj. Proč? Pro tvé dobro. Umíme být pěkně zlí. Horší než Noční policie. A máme hlad.

Admin má vždy pravdu
… A pokud tomu tak není, platí stále bod 1. Samozřejmě to neznamená, že nejsme otevřeni novým názorům, připomínkám, otázkám a podobným věcem. Jsme. Každý dělá chyby a ten, kdo tvrdí, že ne? Ten jich obvykle dělá nejvíc. Přesto je rozhodnutí na nás a pokud my rozhodneme, ať už to bude jakkoliv, je toto slovo nezvratné a poslední.

Pravidla psaní na fórum - hru
Psaní ve hře není žádnou složitostí. Stačí se podívat na předešlé příspěvky, ostatně hned na počátku je psáno v jakém stylu se můžeš vydat po městě. Není to nic těžkého, 7 řádků zvládneš mávnutím ruky. A neboj, nebude to bolet. A pokud ano? Stížnosti nepřijímáme.
Jde spíše o to, že tvá postava, ať už je jakkoliv stará, na jakékoliv úrovni, prostě není Mary/Gary Sue. Jistě, jsou tu dosti povolené limity, ale těžko džin třetí úrovně přepere démona o tři úrovně výš a ještě si u toho bude v klidu pilovat drápy. Nevíte všechno, neviděli jste všechno, ať se máte taky čím překvapit.
Veď své postavy, rozvíjej jejich mysl, ducha a charakter. Dohlížej na ně a neboj se ani žádných nástrah. Ovšem i tady platí zákaz ovlivňování postav ostatních – neplatí u trestání démonů magií v pentagramu, zde je povolení v sounáležitosti se souhlasem protistrany.
Co se týče popisování intimních situací, sexuálních témat a jiných záležitostí včetně vulgarismů? Nejde se tomu ubránit, ale všeho s mírou, prosím. Má to být hra, ne erotická kniha pro dospělé. Pokud někdo ale bude opakovaně porušovat i přes veškerá upozornění, toto pravidlo? Rozloučíme se s ním. Pravděpodobně kopancem do zadku.

Počet postav na jednoho hráče
Znáte ty chvíle, kdy jste nadšení z nových možností, každou chvíli vás trkne nějaká zářivá myšlenka a kope do zadku, abyste si vytvořili novou – a mnohem víc epic – postavu? Ty okamžiky jsou báječné, ale taky musíte uznat, že není super mít zásobu postav, které vás po čase přestanou bavit. Proto bylo rozhodnuto, že maximální počet postav na jednoho hráče jsou 3. Ať už 3 plebejci, 3 démoni, 3 mágové či různé kombinace – avšak všeho s mírou, skutečně vám neodsouhlasíme 3 extra silné jedince – pořád tam hraje hlavní roli ona číslovka. 3. 3 a nic víc.

Úmrtí ve hře, tvorba nových postav a zásahy Ruky osudu
Stává se to. Jedna hloupá nehoda, jeden atentát a tvoje postava má po srandě. Vše záleží na dobré náladě Osudu, který pohybuje šachovými figurkami po desce. Tvá postava může během hry zemřít. Ale neboj se, není to běžný stav, pokud něco, tak spíše dojde k fyzickému zranění. Přesto se to může stát.
Pokud jsi rozhodnut svou postavu nechat zabít jiným hráčem, je důležité, aby o tom věděl minimálně 1 z adminů. Můžeš svou smrt zakomponovat do děje, do probíhající akce. Nebo může zemřít skutečně nějakou náhodou, toto rozhodnutí je už na tobě, ovšem informuj o tom vedení. Také to neznamená, že si budeš zabíjet postavy jako na běžícím pásu a dělat si stále nové a nové. Kdepak, pokud se tak stane, limit na odsouhlasení nové postavy bude v rozmezí 14 dnů až 1 měsíce.

Hra a dohrávání
Hra jako taková tě má bavit. Od toho přeci je. Samozřejmě, někdy se stane, že se do toho neskutečně zažereš, i když tě rodiče už podesáté vyhánějí do postele a dialog postav se tak slibně rozvíjí. Ostatně to tu není problém. Platí real time, ovšem s drobnou odchylkou 1 dne, který máš na dohrání. Přeci jenom, i když je hra extrémně zábavná, není dobré – a taky milé vůči ostatním hráčům – aby se táhla do nekonečna a ještě dál. Navíc to blokuje postavy, se kterými si ostatní můžou chtít zahrát. A někdy je dobré v tom nejlepším přestat. Zkus tedy co nejvíc dodržovat real time, ale pokud nestíháš? Máš ještě 1 den na dohrání. I tak se může stát, že ti to nějakým způsobem nevyjde a ty toužíš dokončit tuto hru. Domluv se s adminy a uvidíš, jestli ti povolí výjimku.

Mrtvoly
Stává se to všude. Hra běží, hráči hrají, ale někteří zaregistrovaní se na všechno vykašlou a pak akorát zabírají místo, které může využít někdo jiný. Proto se sem tam vyhlásí čistka, odklízení mrtvých a umírajících postav. V příslušném článku si budeš moci zapsat postavy, které si hodláš ponechat – a které měly to štěstí, že přežily – stejně jako si zde můžeš vepsat i postavy, co ti jen zabírají čas, místo a ubírají na náladě.
Stejně tak život můžeš nechat ukončit i v rubrice Hřbitov. Pokud si ale postavu přeješ ponechat, jen víš, že dlouho nebudeš moci hrát, stačí se ozvat v rubrice Dovolená, kde nahlásíš své postavy a důvod nepřítomnosti. Lehké, že? Může se stát, že se nestihneš do čistky zapsat. V tom případě oznam adminům svůj důvod nepřítomnosti a my rozhodneme, zda ti postavu vrátíme.

Akce
Akce tu jsou pro tebe. Malé zpestření hry, které je vždy předem ohlášeno pro naplánování si volna z tvé strany, máš-li v úmyslu se připojit. Nejsou povinné, ale samozřejmě tě na nich rádi zříme. Můžou být zaměřeny kolektivně, ale mnohdy se může stát, že se budou týkat pouze jedné nebo dvou frakcí, i když se můžou navzájem prolínat s vícero druhy obyvatel. Jde především o zábavu, posouvání děje vpřed a násilí? Tomu se zde nejspíš taky nevyhneš. Ostatně za účast a chytré jednání v nečekaných situacích, si můžeš odnést i nějaký ten dárek v podobě zvýšení úrovně nebo dokonce i magický předmět.

Pár slov na závěr
Veškeré své dotazy směřuj na adminy, k čemuž můžeš využít rubriku Dotazy a připomínky. Pokud ani jeden z nich není v dosahu a na email neodpovídá, není problémem se poptat ostatních hráčů. Kolikrát dokáží zodpovědět otázku a předejít tak komplikacím z tvého vlastního rozhodnutí.
Neboj se vyjádřit i svůj názor a nápad, ale vše s taktem a slušností. Dbej na to, že adminům nemusí tvůj nápad vyhovovat, co se děje týče, ale to neznamená, že je svým způsobem špatný. Proto se nevztekej a popřemýšlej dál, jistě jsi hlavička šikovná.
Pokud máš nějakou změnu v profilu, též se neboj ozvat. Není takový problém něco opravit. Je-li to vše? Pak vzhůru do hry.